Poczet dowódców

gen. bryg. Janusz SOBOLEWSKI

gen. bryg. Janusz SOBOLEWSKI (1961r.) ukończył Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie (1987r.). Pierwsze stanowisko służbowe - dowódcy plutonu łączności satelitarnej - objął w 2. batalionie łączności. Kolejne funkcje pełnił w 2. Brygadzie Łączności oraz w Dowództwie Korpusu Land Jut. w Rendsburgu, w Niemczech. W latach 2000-2003 był pierwszym dowódcą 100. batalionu łączności Brygady Wsparcia Dowodzenia. Pełnił służbę w Dowództwie Wojsk Lądowych oraz w Brygadzie Wsparcia Dowodzenia Wielonarodowego Korpusu Północ-Wschód. Ostatnio zajmował stanowisko zastępcy szefa Zarządu Planowania Systemów Dowodzenia i Łączności w Sztabie Generalnym Wojska Polskiego. W 2003r. pełnił służbę w Polskim Kontyngencie Wojskowym w Iraku. Umiejętności zawodowe doskonalił w czasie praktyki-szkolenia w Bazie Piechoty Morskiej w Quantico (Virginia) w USA. Ukończył Podyplomowe Studia Połączonych Rodzajów Sił Zbrojnych w Akademii Obrony Narodowej w Shrivenham w Wielkiej Brytanii oraz Podyplomowe Studia Polityki Obronnej w Akademii Obrony Narodowej w Warszawie.

(gen. bryg. J. Sobolewski)

Zgodnie z decyzją Ministra Obrony Narodowej nr 1548 z dnia 03.10.2008r. w dniu 17 października 2008 roku, podczas uroczystej zbiórki, objął obowiązki 7. Pomorskiej Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku.
    Zgodnie z Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 8 listopada 2008 roku został mianowany na stopień generała brygady.


Zgodnie z Decyzją nr 673 Ministra Obrony Narodowej gen. bryg. Janusz SOBOLEWSKI został wyznaczony na stanowisko zastępcy Szefa Zarządu Planowania Systemów Dowodzenia i Łączności P-6 w Sztabie Generalnym WP.

 

 

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych