Aktualności
III EDYCJA „ BIEGU NAŁĘCZA” W TRZEBIATOWIE
10.04.2018
7 Brygada Obrony Wybrzeża

 

 

 

W dniu 08.04. 2014 r. Trzebiatów w sposób niezwykle uroczysty uczcił ofiary katastrofy smoleńskiej oraz upamiętnił postać gen. dyw. Stanisława „ NAŁĘCZ” Komornickiego, wielkiego przyjaciela Trzebiatowa oraz honorowego obywatela miasta Trzebiatów. Punktualnie o 8.41 zawyły syreny licznie przybyłe delegacje złożyły wiązanki kwiatów oraz znicze pod obeliskiem generała przy trzebiatowskim Ratuszu. Kolejnym punktem obchodów była III Edycja „ Biegu Nałęcza” organizowana przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej „ NAŁĘCZ” oraz Miasto Trzebiatów. Tegoroczna Edycja była pod każdym względem wyjątkowa, zarówno pod względem liczby uczestników, ale przede wszystkim ze względu na udział prof. Tomasza KOMORNICKIEGO, syna generała.

”Jestem niezwykle zaszczycony, że mogę być tutaj z wami i jest mi niezmiernie miło, że w tak wspaniały sposób kultywujecie pamięć o moim Tacie, który był od zawsze tak blisko związany z Trzebiatowem” – powiedział prof. Tomasz KOMORNICKI.

„ Jestem pod wielkim wrażeniem rozmachu imprezy, ale to, co mnie szczególnie cieszy to fakt, iż współpraca pomiędzy 3 batalionem a władzami samorządowymi jest wręcz modelowa a dzisiejsze wydarzenie jest tego kolejnym przykładem” – powiedział dowódca 3 bz LA ppłk Sylwester KOWALSKI. „To bardzo budujące, że wojsko jest tak mocno wkomponowane w życie lokalnej społeczności i wspólnie kultywujemy naszą tradycję i ważne dla nas wydarzenia –

dodał ppłk KOWALSKI.

 

Na koniec Biegu odbyła się ceremonia wręczenia nagród oraz oczywiście poczęstunek żołnierską grochówką.

 

 

 

 

GALERIA

 

 

tekst:kpt. M. MALKO, fot.:kpt. M. MALKO


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych