Aktualności
SPOTKANIE KOBIET ŻOŁNIERZY
12.01.2018
7 Brygada Obrony Wybrzeża

 

 

 

SPOTKANIE KOBIET ŻOŁNIERZY 7 POMORSKIEJ BRYGADY OBRONY WYBRZEŻA

Spotkanie kobiet żołnierzy 7 BOW do którego doszło w Słupsku 11 stycznia 2018 roku było okazją do poruszenia wielu istotnych spraw nurtujących środowisko. Przybyłe 43 Panie reprezentowały trzy garnizony Brygady; Słupsk, Lębork i Trzebiatów.

W trakcie obrad poruszono tematy związane z istotą pełnienia zawodowej służby wojskowej kobiet, wykonywanych zadań, opieką nad dzieckiem samotnych matek i żon żołnierzy zawodowych, spraw związanych z macierzyństwem w świetle wykonywanego zawodu kobiety – żołnierza. Mając na względzie regulamin ogólny poruszono kwestie regulujące wygląd kobiet w trakcie pełnienia służby i związanej z tym konieczności uszczegółowienia pewnych zagadnień, takich jak długość włosów, paznokci itp. Delegatki zwróciły uwagę na bardzo różne podejście przełożonych do tego zagadnienia, a co za tym idzie potrzebę uszczególnienia zapisów regulaminu ogólnego. Inną kwestią która została poruszona to tzw. molestowanie seksualne i tego, co należy zrobić gdy takie zdarzenie nastąpi.

Omówiono również zagadnienia które poruszono na grudniowym spotkaniu przedstawicielek ds. kobiet w 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. Obrady zakończyły się wyborem nowej przedstawicielki ds. Kobiet w 7 BOW. Została nią kpr. Anna HADZIEWICZ, żołnierz batalionu dowodzenia.

Ustępującej przedstawicielce kpt. Kamili RADZIWONCE delegatki podziękowały za dotychczas wykonaną pracę na rzecz kobiet żołnierzy.

Gościny obradującym delegatką udzielił Garnizonowy Klub Wojskowy.

 

 

 

 

GALERIA

 

 

tekst:kpt. Piotr SPÓLNY, fot.:st. sierż. M. GAWLIK


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych